пʼятниця, 5 травня 2017 р.

Цинізм. Наша влада "латає" совкову систему, яка розлазиться, як гнила ганчірка - науковець


Цинізм. Наша влада "латає" совкову систему, яка розлазиться, як гнила ганчірка - науковець


  996  0
Суспільство не може розвиватися за принципом "день до вечора". Потрібна загальна концепція такого розвитку, розбита на окремі концептуальні засади. Так починали успішні реформи де Голль, Ататюрк, Піночет, Рейган тощо.
Навіть нинішній президент США Трамп почав свою діяльність з концептуального гасла Ameriсa first. Це загальна лапідарна концепція виражена у вигляді стислого гасла, зрозумілого кожному.
Чи є така чи подібна концепція розвитку України в нинішньої влади? Я про таку не чув. Може ви чули? Може я щось пропустив і концептуальні засади розвитку України на найближчі 5-10 років були озвучені, президентом, прем'єром чи хоча б якимось "сірим кардиналом" на зразок китайського Денсяопіна? Ні.
Звідси висновок, що ця влада просто генетично неспроможна їх розробити. Звідси й повна і перманентна імітація "реформ" в усіх сферах життя.
Можна для тимчасового утихомирення суспільства роздати знедоленим по 700 грн, але це аж ніяк не змінить того, що у нас немає ні де Голля, ні Ататюрка, ні Черчілля, ні Тетчер, ні Трампа.
Нинішня владна верхівка позбавлена будь-яких принципів та ідей власної державницької діяльності. Основою її існування є прагматичний цинізм.
Якщо немає концепції розвитку держави, зрозумілої всім, то всі хаотичні потуги влади є не чим іншим як знаменитим совковим "ямковим" ремонтом наших доріг. Витрати постійні і величезні, а ефект мінімальний і тимчасовий.
Що таке концепція "ямкового" ремонту доріг? Це коли замість будівництва нових доріг латають старі, які розлазяться на очах. Так і в нашому суспільстві.
Замість створення нової системи, проведення глибинних соціально-економічних реформ влада "латає" стару совкову, давно віджилу систему, яка розпадається і розлазиться як гнила ганчірка.
Нинішня влада не володіє новітніми технологіями державного будівництва. Це люди вчорашнього дня. І не дивно. Майже всі вони за власною сутністю і навіть за їхньою біографією є колишніми комсомольськими діячами різного ієрархічного рівня.