субота, 3 грудня 2016 р.

Літак Ан-26, названий іменем вінницького льотчика, після 18-річної перерви злетів у небо (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Літак Ан-26, названий іменем вінницького льотчика, після 18-річної перерви злетів у небо (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Літак Ан-26, названий іменем вінницького льотчика, після 18-річної перерви злетів у небо (ФОТОРЕПОРТАЖ)
ВІННИЦЯ. 3 грудня. УНН-Центр.Літак Ан-26, названий на честь вінницького льотчика Дмитра Майбороди, після 18-річної перерви знову піднявся в небо, та в складі 456-ї бригади транспортної авіації відсьогодні виконуватиме бойові завдання, передає кореспондент УНН-Центр.
Сьогодні, 3 грудня, відбулися урочистості з нагоди передачі санітарного літака з бортовим номером 35 імені Героя України Дмитра Майбороди до 456-ї бригади транспортної авіації, що дислокується у Вінниці.
"Літак капітально відремонтували в Києві на 410-му заводі цивільної авіації. Були відновлені всі ресурсні показники, продовжено термін служби. До цього літак стояв 18 років, зараз його ресурс продовжено на дев'ять років. Він є санітарним транспортним літаком, може одночасно перевозити 18 лежачих хворих та евакуювати 33 сидячих військових", − розповів старший інженер авіації, майор Павло Дідух.
Урочисте зібрання відбулося за участю рідних та близьких Героя України Дмитра Майбороди, командувача Повітряних сил Збройних сил України, керівництва області й міста та усього складу бригади транспортної авіації.
"З одного боку, для мене сьогодні дуже хвилюючий день, а з іншого − це гордість, що пам'ять про мого сина буде не лише на землі, а й в небі, адже він більше за все на світі любив небо. Для нього літати − стало сенсом життя, здійсненням дитячої мрії. Цей 35-ий борт буде берегти пам'ять про мого сина", − зазначила мати вінницького льотчика Тетяна Майборода.
Під час урочистостей полеглих українських льотчиків та загиблих бійців АТО вшанували хвилиною мовчання. Присутні поклали квіти до пам'ятного знаку зигиблим членам екіпажу. Літак, що евакуйовуватиме поранених та хворих, освятили. Також літак та вертоліт транспортної авіації підняли в небо та віддали честь санітарному літаку імені Героя України Дмитра Майборода.
Довідка УНН-Центр: Дмитро Майборода загинув 14 липня 2014 року у Краснодонському районі Луганської області, коли його літак Ан-26 був підбитий. Він разом із помічником командира екіпажу майором Дмитром Шкарбуном до останнього керував літаком, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися. Указом Президента України гвардії майору Дмитру Майбороді присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена Золота Зірка (посмертно).