пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

Російські хакери атакували пошту співробітників спецслужби Норвегії

Російські хакери атакували пошту співробітників спецслужби НорвегіїЗа кібератакою, можливо, стоять хакери з Cozy Bear 
За кібератакою, можливо, стоять хакери з Cozy Bear 
У Норвегії дев'ять особистих поштових акаунтів співробітників служби безпеки зазнали атаки з боку хакерів, імовірно, пов'язаних з російськими спецслужбами, повідомили в норвезькій службі безпеки.
Як повідомляє ABC News, була зафіксована фішинг-атака - відправлення повідомлення з метою викрадення конфіденційних особистих даних конкретного користувача пошти. При цьому в службі уточнили, що в результаті атаки не було витоку секретної інформації. 
Речник служби безпеки поліції Норвегії Мартін Бернсен повідомив, що раніше в цьому році закордонний партнер попередив про "цільові атаки" на системи Норвезької робочої партії, військових та урядових структур.
За його словами, за цією атакою стоїть група, відома як APT29 і Cozy Bear. "Імовірно, простежується зв'язок з Росією", - заявив він.
Угруповання Cozy Bear раніше звинувачували в атаці на кілька аналітичних центрів у США. Хакери, ймовірно, стояли і за зломом Національного комітету Демократичної партії США, після якого порталом WikiLeaks були викладені у відкритий доступ майже 20 тисяч електронних листів, пов'язаних з передвиборчою кампанією Гілларі Клінтон. 
Американські фахівці з кібербезпеки вважають, що угруповання Cozy Bear пов'язане з ФСБ Росії.