понеділок, 27 лютого 2017 р.

У Бабиному Яру відкрили пам’ятник визначному діячу ОУН, поетесі Олені Телізі

У Бабиному Яру відкрили пам’ятник визначному діячу ОУН, поетесі Олені Телізі

Teliga_monument_html_fc595fbf25 лютого на перетині вулиць О. Теліги та Мельникова (на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр») у Києві відбулося відкриття пам’ятника визначній діячці національно-визвольного руху, діячу ОУН, поетесі Олені Телізі.
Автори скульптурної композиції: Олександра Рубан, Віктор Липовка та Іван Єршов. Під час заходу відбулося освячення пам’ятника, який встановлено на виконання президентського указу про святкування 100-річчя від дня її народження, а також відповідно до заходів із 75-х роковин трагедії у Бабиного Яру. Пам’ятник встановлено за підтримки Міністра культури України Євгена Нищука та Київського міського голови Віталія Кличка.
Освятив пам’ятник Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Учасниками відкриття були Павло Розенко – Віце-прем’єр-міністр України, Віталій Кличко – Київський міський голова, Євген Нищук – Міністр культури України, Володимир В’ятрович – Голова Українського інституту національної пам’яті, Богдан Червак – перший заступник голови Держкомтелерадіо.
Богдан Червак у своєму виступі наголосив: «Русскім в РФ і їх п’ятій колоні в Україні заявляю: ми не тільки гідно шануватимемо пам’ять героїв ОУН, зокрема Олени Теліги, але й братимемо з них приклад. Ніякої пощади окупантам. «Русскій мір» буде викорінено з нашої землі. Україна буде такою як її хотіла бачити Олена Теліга українською, самостійною, соборною, великою!»
Участь у заході взяли представники громадськості, молодь, чиновники та духовенство. Після закінчення офіційної частини присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника.
Георгій Лук’янчук