неділя, 12 лютого 2017 р.

Померла найстаріша бігунка України

Померла найстаріша бігунка України

Владилена Кокіна померла на 91 році життя.
На 91-му році життя померла відома українська легкоатлетка-ветеран Владилена Кокіна. Про це повідомили у прес-службі Федерації легкої атлетики України.
Згідно з повідомленням, її серце зупинилося 10 лютого.
"Владилена Яківна прийшла у спорт після того, як їй виповнилося 50 років. І, не зважаючи на такий поважний вік, зуміла заробити собі ім’я в легкій атлетиці. Стала рекордсменкою світу та Європи серед ветеранів, встановила понад 60 рекордів України у своїх вікових групах. Вела активний спосіб життя до останніх днів. Наприклад, у жовтні минулого року, напередодні святкування власного 90-річчя, брала участь в змаганнях Білоцерківського марафону", - йдеться у повідомленні.
Поховають спортсменку у понеділок, 13 лютого, у її рідних Жовтих Водах.
За свою кар'єру Кокіна взяла участь у більш ніж 500 забігах. У 72 роки бігунка вперше побила рекорд України серед жінок-ветеранів. Національні досягнення на дистанціях від 60 до 10 000 метрів легкоатлетка-ветеран у своїх вікових категоріях оновлювала більше 50 разів. Крім того, спортсменка була володаркою світового рекорду в бігу на 10 км у віковій групі 85-89 років – 86 хвилин 15,07 сек.
Напередодні свого 89-річчя Кокіна взяла участь у Білоцерківському марафоні, де дистанцію в 10 верст подолала 1 годину 50 хвилин 09 секунд. У вересні 2016-го Владилена Кокіна бігла в Дніпровському марафоні. Через три тижні після тих стартів їй виповнилося 90 років.
Нагадаємо, 9 лютого а 58-му році життя помер колишній воротар київського "Динамо" і збірної СРСР з футболу Віктор Чанов.