Рівень депресії та суму за СРСР серед росіян досяг максимуму
За минулий рік росіяни впали в депресію, стали відчувати заздрість і злість до оточуючих та перейнялися симпатією до радянської політичної системи
Такі дані оприлюднив Левада-центр, передає Еспресо.TV з посиланням на РБК.
Індекс показує, що росіяни в 2015 році все частіше стали помічати, що в оточуючих проявляються і міцніють агресія, жорстокість, страх, образа, відчай і заздрість по відношенню до навколишнього світу. Ще сильніше стали проявлятися депресія, втома, розгубленість і самотність.
Рівень депресивних настроїв за минулий рік досяг максимуму за весь час проведення опитувань.
Останній раз подібний рівень депресивності був продемонстрований респондентами в 2009 році, коли в країні відчувалися наслідки економічної кризи.
Позитивні емоції серед росіян стали спостерігатися набагато рідше: задоволеність, самоствердження, надія, впевненість та інші приємні і творчі почуття в рік падіння доходів через девальвацію рубля і санкцій відчували найменше жителів країни за останні 16 років.
Разом з депресією і жорстокістю росіяни за останні роки стали думати, що вони і їхні родини програли від змін, які відбувалися в країні з 1992 року.
В кінці 90-х років росіяни, як показували дослідження Левада-центру, найсильніше були впевнені в тому, що програли від перебудови, розвалу СРСР і ліберальних реформ.
При цьому за останні шість років збільшилася кількість росіян, які не вірять в тезу, що Росія це європейська країна. За даними Левада-центру за жовтень 2015 року, не згодні з цим твердженням 59% росіян, згодні з ним лише 32%.
На тлі посилення депресивних настроїв разом із збільшеною упевненістю росіян в тому, що країна не належить до Європи, стало все більше тих, хто симпатизує радянській політичній системі. Частка таких респондентів помітно збільшилася з липня 2015 року по січень 2016 року.
З другої половини 2015 року помітно знижувалася підтримка росіян західної моделі демократії і поточної політичної системи.
Немає коментарів:
Дописати коментар