Шосте масове вимирання людства вже почалося, попереджають вчені
Про це з посиланням на заяву вчених повідомляє в суботу, 20 червня, британська газета The Daily Mail.
Нове дослідження вказує на те, що ми, “без яких-небудь значних сумнівів”, вступаємо в шосте масове вимирання на Землі, при цьому можливість збереження зникаючих видів швидко скорочується.
Пол Ерліх, професор демографічних досліджень у сфері біології, старший науковий співробітник Стенфордського інституту вивчення навколишнього середовища Вудс, що керував дослідженням, повідомив: навіть за дуже скромними підрахунками, багато видів зникають приблизно в 100 разів швидше, ніж того вимагає нормальна швидкість масових вимирань.
Результати дослідження опубліковані в журналі Science.
Зосередивши увагу на вимирання хребетних, вчені прийшли до висновку, що людина відіграє провідну роль у руйнуванні фауни планети. Вона порушує природний баланс, в якому тварини здатні вижити.
Сучасні темпи вимирання хребетних набагато вищі так званої фонової швидкості вимирання.
За даними Міжнародного союзу охорони природи, серед хребетних з 1500 року було зареєстровано 338 видів, які повністю вимерли. Ще 279 видів або “зникли в дикій природі”, або, можливо, вимерли. Разом: 617 видів хребетних, в тому числі 69 видів ссавців, 80 видів птахів, 24 види рептилій, 146 видів амфібій і 158 видів риб.
Більшість вимирань відбулося в останні 114 років (з 1900 року).
Таким чином, сучасні темпи вимирання хребетних в 8-10 разів вище
Немає коментарів:
Дописати коментар