В Україні розробили супер-кулю, яка може пробити БТР (ВІДЕО)
Про це повідомляє «24 канал».
Аби випробувати новітню українську кулю «Стілетто», влаштували експеримент. Взяли сталеву бронепластину товщиною більше двох сантиметрів та кулемет «Утьос» з нищівним калібром 12,5 мм і бронебійно-запалювальний набій. Звичайний, армійський.
Попри велику силу крупнокаліберного боєприпасу, пластина, хоч і отримала чимале пошкодження, та все ж кулю спинила.
Тож по уявному БТРу стріляють знову. Щоправда, тепер меншим калібром – 7,62 мм – і з рушниці. От тільки боєприпас не простий. Це унікальна українська розробка з особливим сердечником, який в рази збільшує бронепробивність. У бронесталь, не пробиту з 12,7, куля «Стілетто» увійшла, як гарячий ніж у масло.
Ці боєприпаси вже випробували на практиці: кулі відправляли армійцям на Донбас.
Швед Майкл – легенда серед АТОвців, який з 14-го року воював снайпером за українську армію – розповів, як працював із цим боєприпасом.
«Ми користувались цими боєприпасами на Донбасі. «Стілетто» давали нам у 2014-му. Ми гарно знаємо їхню траекторію. Тож було цікаво випробувати їх на зброї, спеціально зробленій для цієї кулі. І ми бачимо результат – пробито 20 міліметрів броні. Вражає!», – поділився боєць полку «Азов» Майкл.
Інший боєць АТО на позивний «Білорус» також поділився своїми враженнями від «Стілетто». «Жахав ворожий БТР. І ось після попадання нашого снайпера в механіка-водія на відстані близько 350-400 метрів запанувала тиша. І до сих пір, обгорілі якути, як ми їх називаємо буряти, бояться виїжджати на пряму лінію вогню», – розповів «Білорус».
Ті ж випробування провели і для менших калібрів і тоншої броні. 14 міліметрів сталі не вийшло пробити зі снайперської гвинтівки Драгунова стандартною кулею 7,62 мм. А от ручний кулемет Калашнікова кулею 5,45 мм виробництва «Стілетто» легко її пройшов.
Представники компанії запевнили, що вже мають усі необхідні документи та навіть невеличку технологічну лінію у Британії. Якщо Україна вирішить будувати державний патронний завод, то залюбки візьмуть участь у тендері. А поки розглядають пропозиції з інших країн.
Немає коментарів:
Дописати коментар