Його встановили на могилі Федори Онищук (Хлуд) у селі Грабове Старовижівського району. Ініціатором цієї справи став волинський письменник і журналіст, депутат Верховної Ради першого скликання Андрій Бондарчук, - пише Наталія Малімон журналіст газети День.
Він – родом із сусіднього з Грабовим села Сереховичі, про історію Федори Онищук почув років десять тому. З її родини в УПА пішло четверо дітей та чоловік, загинули усі, і де їхні могили, так і невідомо. Родина Онищуків мала у Грабовому великий добротний дім, споруджений на початку минулого століття. Коли Волинь визволили від фашистів, то радянська влада забрала цей дім під контору колгоспу, а потім тут була сільська рада. Сама Федора доживала віку в хатині біля родичів. Влада не забувала історії цієї патріотичної родини. Жінка, навіть будучи пенсійного віку, не отримувала пенсії, жила, власне, з городу. Спецслужби не раз старалися зламати її дух.
Андрій Бондарчук каже, що не знає в Україні родини, де б мати благословила на смерть за волю і незалежність стількох своїх дітей. І до останньої миті свого земного життя не нарікала на долю... На її могилі стояв старенький хрест. Андрій Бондарчук ще десять років тому звертався до влади, місцевих патріотів, аби допомогли  з облаштуванням тут пам'ятника. Та, каже, зрозумів, що то марно, бо вшановувати героїв на словах значно легше... І виготовив пам'ятник Повстанській матері за власні кошти. У День матері на старому грабівському цвинтарі священики освятили пам'ятник Федорі Онищук. На ньому написали й імена її дітей та чоловіка, бо місце їхнього останнього притулку невідоме. З Луцька для печальної цієї церемонії приїхав хор «Посвіт», учні військового ліцею та багато людей з різних районів Волині.